Piyano derslerime yılın herhangi bir döneminde başlayabilir miyim?

En yüksek erişim piyano programı ile ödemenizi yaptıktan sonra bir ya da iki hafta içerisinde derslerinize başlayabilirsiniz. Gümüş ve altın programlarında ise önceden belirlenen bir başlama tarihi bulunmaktadır. Başlama tarihini öğrenmek için lütfen bizi arayın.

Dersler nerede yapılmaktadır?

Dersler, İstanbul anadolu yakasında Kozyatağı`ndaki piyano öğretim stüdyomuzda yapılmaktadır.

Ders saatleri ne zaman?

Boş yer durumunu öğrenmek için lütfen bizimle 0216 445 47 70 nolu telefondan irtibata geçin.

Piyano çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Açık konuşmak gerekirse bu soru sizin amaçlarınıza bağlıdır. Sadece bir kaç basit I IV V akoru öğrenmek istiyorsanız bun yapmak için 3-6 aya ihtiyacınız olacaktır. Chopin’in etütlerini çalmak istiyorsanız birkaç yılı gözden çıkarın. Piyano çalmayı öğrenmeniz tamamen neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Ne kadar süreceğini düşünmek yerine sadece başlamanın ve düzenli olarak pratik yapmanın en iyi yol olduğunu keşfettik. Birkaç ay geçtikten sonra kaydettiğiniz ilerlemeyi görünce çok şaşıracaksınız.

Klasik eğitim almış bir piyanistim. Caz çalmayı öğrenmek istiyorum ve daha önce hiç Caz çalmadım. Caz çalmayı öğrenmek kolay mı?

Müzik bir dildir ve her müzik türünün bu dilin sesini üretmede kendine has bir yöntemi vardır. Klasik müzik ve Caz benzerlikler taşımaktadır. Ancak, daha önce hiç Caz çalmadıysanız Caz çalmayı öğrenmek biraz farklı gelebilir. “Klasik” ve “Caz” sözcüklerini ele alalım. Birincisi yapı olarak daha formal ve organizedir. İkincisi ise cazzzzzzzzzzzzz…. şeklinde görünmektedir. Sallanır ve özgürdür……… Karşılaşacağınız şey tamamen budur. Caz’daki “swing”e alışmak birkaç yıl alır. Klasik müzikte güçlü tempo 1 ve 3’te iken Caz’da 2 ve 4’tedir. Her şey tamamen zıttır. Bizim rehberliğimizde çok zor olmayacaktır. Ancak, kendinizi adamaya hazır olmak zorundasınız.

Piyano öğrenme konusunda romantik duygularım var. Sık Sık kendimi Chopin’in bestelerini çalarken hayal ediyorum. Bu besteleri birkaç ay içerisinde çalmayı öğrenebilir miyim?

Piyano çok romantik bir müzik aleti olabilir ve Chopin de kesinlikle gelmiş geçmiş en romantik piyano bestelerinden bazılarının altına imzasını atmıştır. Maalesef sabırlı olmanız gerekiyor. Hali hazırda piyano çalamıyorsanız Chopin’in bestelerinden birini başarılı bir şekilde çalabilmek için bir kaç yıl ders almalısınız. Sizin için dersleri ilgi çekici yapmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazır olmakla birlikte Chopin’in bestelerinden birinin bir parçası üzerinden daha erken çalışmaya başlayabiliriz. Piyano çalmayı öğrenme hakkında yanlış beklentilere sahip olmamak çok önemlidir. Piyano çalmayı öğrenmek çok fazla zaman ve sabır gerektirir. Notaları ve temelleri öğrenmek çok da zor olmamakla birlikte bir ustanın bestesini çalmak istiyorsanız lütfen bunun zaman alacağını bilin. Bu söylediklerimizden dolayı hemen vazgeçmeyin ve piyano öğrenmenin zaman aldığı hususunu kabullenerek derhal öğrenmeye başlayın.

Piyano öğrenmeyi çok istiyorum ama yeterince yetenekli olmadığımı düşünüyorum. Yetenekli olmasam dahi piyano çalmayı öğrenebilmem mümkün mü?

İnanç sisteminizin yanlış fikirlerden etkilendiği çok açık. İnsanların “yeterince yetenekli” olmadıkları şeklinde bir efsane var. Bütün müzik deneyimimize dayanarak bu efsanenin tamamen yanlış olduğunu iddia edebiliriz. “Süper yetenek” diye bir olgu var olmasına rağmen (Michael Jackson, Einstein, Dinu Lippati, vb. gibilerini düşünün), birçok ünlü müzisyen daha önce sizin seviyelerinizdeydi. YETENİKLİSİNİZ…..ancak, önemli olan yetenek değildir. Boşluktaki bir yeteneğin size zerre kadar yararı olmaz. Başarılı bir öğrenme için doğal yeteneğinizi (mantık yürütme ve anlama becerisi) çok çalışma ve mükemmel bir rehber ile birleştirmeniz gerekir. Sorunuza dönecek olursak, evet öğrenebilirsiniz ve yeteneğiniz var. Bugün bir kursa katılın ve toplumun içine yerleşmiş yaygın efsanelerden kurtulmanız için size yardımcı olacağız.

Pratik yapmak için çok fazla zamanım yok ve piyano çalmayı gerçekten çok istiyorum. Bu durumda hala kursa kayıt yaptırmama değer mi?

Sizin durumuzda olan bir çok insan var. Piyano çalmayı öğrenme konusunda uzun vadeli bir vizyona sahip olmak çok önemlidir. Yaşam, sürekli değişen bir oyundur. Şu anda kendinizi inanılmaz derecede meşgul bulurken, gelecek 3-4 yıl içerisinde ne olacağını asla bilemezsiniz. (İşinizde terfi edebilirsiniz ve kendiniz için daha fazla ayırabilirsiniz, vs…) Yapılması gereken en önemli şey başlamaktır. Bir müzik aleti çalan herkes bu işe bir kursa katılarak başladı. Piyano çalmayı kendi kendinize öğrenmek (özellikle çok yoğunsanız) çok büyük bir hatadır. Harika bir öğretmenin değeri çok büyüktür. Bizimle birlikte öğrenmeniz, amaçlarınızı sıradan bir öğretmen ile öğrenmekten çok daha hızlı gerçekleştirecektir. Zamanınız son derece sınırlı olsa dahi ofisinize giderken (takside) veya belki de uçakta pratik yapabileceğiniz materyaller tarafımızdan size verilecektir. Hiç pratik yapamasanız dahi sadece derslere katılarak piyano öğrenmek mümkündür. Her zaman sık pratik yapma oturumlarını (Uzunluğu 10 dakika olsa bile) tavsiye ediyoruz. Ancak, bunun için zamanınız yoksa da sorun değil. Yoğun olduğunuzda öğrenmenin en önemli yönü SABIR’dır. Sabırlı olursanız ve özel piyano stüdyomuzdaki derslere bilfiil veya yazışma yolu ile katılırsanız zaman içerisinde bunun MÜKAFATINI KESİNLİKLE GÖRÜRSÜNÜZ.

Tamamen yeni başlayan birisiyim ve daha önce hiç piyano çalmadım. Kursa katılabilir miyim?

Her yaştan ve yetenekten yetişkinlere piyano öğretme konusunda uzmanız. Daha önce hiç piyano dokunmadıysanız, kurslarımıza katılarak çok akıllıca bir karar vermiş olursunuz. İlk günden başlayarak seçkin bir öğretmen ile doğru teknik ve sitili öğrenirsiniz. Tamamen yeni başlayanlar ve gergin yeni başlayanları kesinlikle kurslarımıza katılabilirler. Kendinizi rahat hissetmeniz için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı lütfen unutmayın.